" Diti " har ledigt !
Hur som helst finns några till par fina shorts , brallor och mössor på Tradera nu. Min lilla söta Bodysuit har ingen bjudit på denna gång...kanske för att jag inte lagt den för min vanliga summa? Hör gärna av er om tyckande omkring utropspriser. Folk köper inte så mycket i 62-68 tycker jag...det är nog bra att den storleken finns i neutrala färger...om man vill köpa till sin ofödda lilla bebis. Storleken passar fint på en nyfödd och några månader framåt .

74-80 , 74-80 , 86-92 , 86-92,




86-92 , 98-104,


Jag har varit lite smart och sytt många brallor i samma moment . Då behöver jag inte klippa och byta maskin i så många omgångar. Just nu behöver jag bara sy muddar och lappar på ett gäng så är de klara. Smart va´ ?
vilken söt bild :)
Oj så söt :) Ha en bra dag!
Såå gullig , ett lite charmtroll.. :P ha en bra dag..=)
Tack allihopa! Ja, han är go´min lilla modell. /Karolina
Vilken go´ bild!
Visst är det smidigt att klippa till flera plagg på en gång, det har jag också börjat med. Blir lite mindre spring för småsaker då.
Har förresten svarat dig på min blogg.
/Maria
Vilken underbar modell du har :) Snygga byxor.
Maria: Tack ,jag ska kolla in svaret
jes: populär färg den där ärtgröna. /Karolina
Så brukar jag oxå göra när man måste göra många, klippa en dag och sedan sy en annan och välja färger som passar. Man kan inte alltid var kreativ utan måste var lite praktiskt oxå.
Lucia: Ja det är mer praktiskt./Karolina
Snygga byxor, söt modell... Maja vill ofta att jag tar fram bilden på "Diti" på datorn så hon kan titta...GLAD PÅSK! Kramar från M,m
M,m: Puss och kram...vi syns snart ! /Karolina
Imorgon ses vi på påskmys! Lille herrn har tränat på att ge pussar och kramar, så nu får lilleman se upp! Kramis A
Syrran; blir mysigt. /syrran
vilken goding. gör sig väldigt bra som fotomodell. :)
dressen är ju helt fantastisk, vad duktig du är på att sy!!
lyckoskatt: Tack för berömmet./Karolina